Boateng: Nazvao sam Mourinha i zahvalio mu na ponudi…

Bundesliga 12. ruj 201814:36 > 14:37
Getty Images/Boris Streubel

Defanzivac minhenskog Bayerna Jerome Boateng rekao je da nije otišao u Manchester United zato što je Bayern jedan od najvećih klubova na svijetu.

United je bio zainteresiran za njemačkog stopera, ovog ljeta. Navodno, on je bio jedan od primarnih ciljeva Josea Mourinha, ali do transfera nije došlo.

Nazvao sam Mourinha i rekao mu da sam počašćen zbog zanimanja i toga što se trudi da me dovede u United, ali za mene je teško napustiti Bayern. To je jedan od najvećih klubova na svijetu. I trener Niko Kovač me je uvjerio da sam važan za momčad“, izjavio je 30-godišnji Boateng za “Bild”.

Reprezentativac Njemačke je otkrio i da je imao ponudu PSG-a, ali da sebe vidi u Bayernu i u budućnosti.

Boateng je ponikao u HertHi i za taj klub debitIrao na seniorskoj sceni. Zatim je bio dio HSV-a i Manchester Citya, prije nego što je 2011. obukao dres Bayerna.