Kramarić zabio za Hoffenheim, Bayern uvjerljiv

Bundesliga 1. ruj 201817:33 > 17:35
Kevin C. Cox/Getty Images

Andrej Kramarić vratio se golgeterskoj formi u utakmici drugog kola njemačkog prvenstva, njegov Hoffenheim porazio je Freiburg s 3:1.

Freiburg je poveo golom Heintza u 36. minuti, gosti su s minimalnim vodstvom otišli na odmor, a u posljednjoj minuti prvog dijela u igru je ušao Andrej Kramarić zamijenivši Kasima.

Preokret Hoffenheima započeo je u 50. minuti kada je zabio Szalai, isti igrač strijelac je trinaest minuta kasnije, a u sudačkoj nadoknadi u strijelce se upisao i Kramarić zabivši u prazan gol gostiju. Wolfsburg je ostvario impresivnu pobjedu na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu. Domaćin je poveo preko Baileyja, da bi prije kraja prvog poluvremena gosti izjednačili nakon autogola Ozcana. Weghorst i Steffen bili su strijelci u drugom poluvremenu čime su gosti osigurali sva tri boda.

Bayern iz Munchena slavio je na gostovanju kod Stuttgarta sa 3:0, a strijelci za pobjedu momčadi Nike Kovača bili su Goretzka, Lewandowski i Muller.

Augusburg i Borussia iz Monchengladbacha podijelili su bodove nakon 1:1. Gregoritsch je doveo domaće u vodstvo, a izjednačio je Plea u 68. minuti. Eintracht iz Frankfurta ostao je bez bodova pred svojim navijačima. Werder je došao u vodstvo nakon dvadeset minuta igre preko Osaka, a situacija za domaće je dodatno otežana nakon crvenog kartona Willemsa. Ipak, Eintracht je uspio izjednačiti nakon što je Haller iskoristio kazneni udarac. Ipak, Werder dolazi do pobjede golom Rashice u 96. minuti. Nurnberg (Ishak) i Mainz (Mateta) odigrali su 1:1.

Nakon nepunog drugog kola Wolfsburg je na vrhu sa šest bodova.