Poništeni golovi i VAR na Kovačevom službenom debiju

Bundesliga 24. kol 201822:38 > 22:40
Sebastian Widmann/Getty Images

I službeno je počela nova sezona u Bundesligi. U prvoj utakmici u sezoni aktualni prvak bio je bolji od Hoffenheima, za kojeg nije igrao Kramarić.

Bayern je u obranu naslova krenuo s tri osvojena boda u dvoboju s Hoffenheimom u kojem je slavio s 3:1. Prvu ligašku pobjedu na novom poslu tako je upisao naš Niko Kovač.

Do prvog gola Bayern je stigao nakon kornera Kimicha, Thomas Müller je bio najviši u skoku u petercu gostiju i pogodio za vodstvo Bavaraca. Dogodilo se to u 23. minuti.

Bayern je do poluvremena mogao i do uvjerljivijeg vodstva, ali neprecizni su bili David Alaba i Kingsley Coman.

U nastavku je zbog zaleđa poništen gol Roberta Lewandowskija. Igrala se 56. minuta, a samo minutu kasnije, nakon velike greške obrane domaćih, Adam Szalai pogađa mrežu i donosi Hoffenheimu izjednačenje!

Bayernu je, ipak, pripala završnica. U 82. minuti za 2:1 je s bijele točke precizan bio Robert Lewandowski nakon što je gostujući igrač napravio nepromišljen prekršaj u kaznenom prostoru.

Nije moglo bez gužve. Nekoliko igrača Hoffenheima utrčalo je u kazneni prostor prije vremena, utrčao je i Robben i na slabo izveden penal prvi došao do lopte i pogodio mrežu. Ipak, gol je poništen, a penal ponovljen. Ovoga puta Lewa je bio siguran.

Samo nekoliko minuta kasnije, u napadu Bajerna Goretzka je pucao ka golu, pogodio Müllera koji je leđima bio okrenut golu, lopta se od njega odbila u mrežu, ali nakon nove konzultacije s VAR-om, sudac je poništio i ovaj gol Bayerna.

Ipak, domaći su uspjeli i treći put zatresi mrežu gostiju, dogodilo se to u 90. minuti kada je strijelac bio Robber.

Za Hoffenheim nije igrao Andrej Kramarić zbog ozljede koljena.