Kovač zahvalio Heynckesu i Lewandowskom

Bundesliga 13. kol 201816:36 > 16:38
TOBIAS SCHWARZ / AFP

Niko Kovač pohvalio je heroja Lewandowskog nakon pobjede od 5:0 u njemačkom Superkupu. Poljski napadač bio je katalizator u Commerzbank-Areni, gdje je u prvom poluvremenu dva puta pogodio mrežu Eintrachta prije nego što je u 54. minuti zabio i treći pogodak.

Njemački je prvak treći put uzastopno slavio u Superkupu, ali Kovač je osim Lewandowskog istaknuo još jednog čovjeka.

”Ne moramo toliko puno govoriti o Robertu, on je vrlo dobar igrač i napadač svjetske klase, a to je pokazao i protiv Eintrachta”, rekao je Kovač za DAZN te nastavio:

”Nije lako postići tri pogotka u 70 minuta i moram napomenuti da je razlog zbog kojeg smo odigrali dobro i Jupp Heynckes, koji je prošle godine osvojio prvenstvo. Zahvaljujući njemu imam jaku momčad. Nadam se da ćemo i dalje biti tako uspješni.”

Prvih 20 minuta Frankfurt je dobro stajao na terenu i bio kompaktan, ali onda je Bayern pokrenuo dvojac Kimmich – Lewandowski.

”Zadovoljan sam i nadam se da će nas taj naslov ojačati u budućnosti. Naravno da želim Eintrachtu sve najbolje i da sezona bude uspješna kao i posljednja”, zaključio je Kovač.