Švicarac Favre novi trener Borussie Dortmund

Bundesliga 22. svi 201812:15 > 12:19
Christof Koepsel, Getty Images Sport

Švicarski trener Lucien Favre, koji je do sada bio trener francuskog prvoligaša Nice, novi je trener Borussije Dortmund s kojom je potpisao ugovor na dvije godine, objavio je njemački klub u utorak.

“Dovođenje Luciena Favrea za trenera predstavlja važan dio obnove naše momčadi”, navodi u priopćenju kluba sportski direktor Dortmunda Michael Zorc.

Šezdesetogodišnji Favre će na klupi Borussije zamijeniti Austrijanca Petera Stögera koji je taj posao preuzeo u prosincu prošle godine, ali mu ugovor nije produljen zbog razočaravajućih rezultata.

“Dortmund je među najinteresantnijim klubovima Europe i zato sam sretan jer se vraćam u Bundesligu”, kazao je Favre koji je ranije u Njemačkoj trenirao Hertu iz Berlina i Borussiju Mönchengladbach.

Borussia je ovu sezonu završila na četvrtom mjestu, sa 29 bodova manje od prvaka minhenskog Bayerna, ali je ostvarila plasman u Ligu prvaka. (HINA)