Ante Rebić srušio Bayern, Eintracht osvojio kup!

Bundesliga 19. svi 201822:01 > 22:08
(Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Eintracht je osvojio njemački kup nakon spektakularnog susreta protiv Bayerna u Berlinu.

Ante Rebić veliki je junak slavlja Eintrachta u finalu njemačkog kupa nakon briljantne izvedbe i pobjede protiv Bayerna 3:1.

Hrvatski reprezentativac je u 11. minuti na polovini terena oteo loptu Jamesu Rodriguezu sjurivši se prema golu Bayerna i sjajnim udarcem matiravši vratara Bayerna Ulreicha. Lewandowski je izjednačio u 53. minuti, a Rebić je ponovno stupio na scenu u 82. minuti. Jedna loša povratna lopta prema obrani Bayerna progurala je hrvatskog igrača u još jedan fantastičan prodor i novi pogodak za veliko slavlje više tisuća navijača iz Frankfurta.

Najkontroverzniji trenutak dogodio se u sučevoj nadoknadi kada je Boateng srušio Martineza u šesnaestercu Eintrachta, igrači njemačkog prvaka odmah su okružili glavnog suca Zwayera koji je smireno odlučio pogledati video snimku situacije. Iako se činilo kako je kazneni udarac bio čist, Zwayer je zaključio drugačije. Umjesto na bijelu točku, pokazao je loptu na korner za Bavarce. Iduća akcija potvrdila je pobjedu Eintrachta, Gačinović je presjekao loptu i sjurio se prema praznim vratima Bayerna obzirom da je Ulreich pokušao pomoći suigračima na drugoj strani terena, te je potvrdio veliku pobjedu Eintrachta i prvi trofej od 1988. godine. Momčadi iz Frankfurta ovo je peti osvojeni kup u klupskoj povijesti.

Niko Kovač na ovaj se način oprostio od Eintrachta koji je vodio dvije godine, već od idućeg tjedna postaje trener Bayerna.