BL: Stao sat u Hamburgu, HSV prvi put ispao u niži rang

Bundesliga 12. svi 201817:00 > 17:22
Stuart Franklin/Getty Images

U subotu je odigrano posljednje 34. kolo u sezoni Bundeslige, a dogodio se i povijesni trenutak u njemačkom prvenstvu. Hamburger, klub koji je osnovan 1919. godine, prvi put u svojoj povijesti je ispao u niži rang natjecanja.

Hamburgeru je u posljednjem kolu bila potrebna pobjeda protiv Monchengladbacha, ali i pobjeda posljednjeplasiranog Kolna u Wolfsburgu.

HSV je golom Arona Hunta poslije penala u 11. minuti i došao u vodstvo, ali je izjednačio Josip Drmić u 28. minuti poslije sjajne kontre.

Lewis Holtby  je u 63. minuti uspio domaćinima donijeti novu prednost, a tako je ostalo i do 90. minute, kada su pristalice HSV prekinule utakmicu bacajući baklje na teren.

Navijači HSV su znali da je tada Wolfsburg već završio posao protiv Kolna (4:1) i da će “Vukovi” sa 16. pozicije ići u doigravanje protiv trećeplasirane ekipe iz niže lige.

Vukovi su na kraju ostali na 33 boda, HSV zbog prekida susreta na 28, ali i tri boda mu ne bi značila. Koln je posljednji sa 22 boda.