Bayern bez Vidala do kraja sezone

Bundesliga 18. tra 201811:33 > 11:34
Getty images/ Alexander Hassenstein

Nogometni klub Bayern potvrdio je da će Arturo Vidal propustiti ostatak sezone, jer je morao na operaciju koljena.

Čileanski nogometaš se ozljedio na utakmici sa Sevillom ranije ovog mjeseca, a pogoršao ju je na prvom treningu, zbog čega je bio pod upitnikom za naredne utakmice.

Vidal je propustio polufinale Kupa Njemačke sa Bayerom i pobjedu svoje momčadi sa 6:2, a Jupp Heynckes neće moći računati na njega u najvažnijim utakmicama sezone u završnici Lige prvaka. Bayern je već osigurao titulu prvaka Njemačke, a u polufinalu elitnog natjecanja čeka ga uzvrat s Realom.

Bayern je u utorak navečer objavio da je Vidal operiran, a Čileanac se na svom profilu na društvenoj mreži twitter zahvalio svima na podršci i najavio da će se vratiti još jači.

Ova teška vremena su manje teška zahvaljujući tisućama poruka podrške koje sam dobio od svih vas. Neću posustati, neću odustati. Šaljem veliki zagrljaj divnim ljudima koji misle na mene i podržavaju me na svakom koraku“, napisao je Vidal.

Prije nego što je zbog ozljede morao propustiti revanš četvrtfinala Lige prvaka sa Sevillom, Vidal nije igrao samo na jednoj utakmici za Bayern ove sezone u elitnom natjecanju. Vidala sada čeka odmor do početka priprema za narednu sezonu, jer se reprezentacija Čilea nije plasirala na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Nogometaše Bayerna prva utakmica polufinala Lige prvaka s Realom čeka naredne srijede u Munchenu, a revanš je na programu 1. svibnja u Madridu.