Bayern javlja: Kovač će biti naš novi trener!

Bundesliga 13. tra 201813:35 > 13:37
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Dobro obaviješteni njemački novinari još jučer su akviziciju Kovača od strane bavarskog kluba samtrali praktički riješenom. Danas je stigla i službena potvrda trofejnog kluba s juga Njemačke...

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač bit će novi trener ovogodišnjeg polufinalista Lige prvaka, a njegova dužnost na novom poslu početi će 1. srpnja ove godine, Bayern i 46-godišnji trener potpisali su trogodišnji ugovor, a u ulozi pomoćnika pridružit će mu se brat Robert, također.

“Vrlo smo sretni što smo osigurali usluge Nike Kovača”, rekao je sportski direktor Bayerna Hasan Salihamidžić pa nastavio:“Niko je igrao za naš klub, poznaje ljude koji ga vode, strukturu i klupski DNA. Uvjereni smo da je on pravi izbor za budućnost Bayerna”.

Kovač je odigrao 34 bundesligaške utakmice za klub u razdoblju između 2001. i 2003. tijekom kojih je postigao tri pogotka. Prošle dvije sezone trenirao je Eintracht iz Frankfurta i činio je to vrlo dobro. Klub je još uvijek u borbi za mjesta koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone, a još pretprošle godine grčevito se borio za ostanak, kada ga je u ožujku preuzeo bivši izbornik Hrvatske.

“Njegova biografija je vrlo, vrlo pozitivna. U Frankfurtu radi s različitim vrstama igrača i nacionalnosti. Sve čini izvrsno, mislim da je predodređen za rad u Bayernu”, milozvučno je o svom nasljedniku na klupi govorio Jupp Heynckes, koji će do kraja sezone imati priliku ponoviti uspjeh iz 2013. kada je s Bayernom dohvatio trostruku krunu.

Niko je ulogu nacionalnog selektora igrao od 2013. do 2015. godine, a otkaz je dobio nakon kvalifikacijskog poraza od Norveške (0:2) u rujnu 2015. godine.

Gledajući veličinu kluba, bit će prvi hrvatski trener koji je dobio priliku voditi ovako jak, skup i važan projekt.
Poželimo mu sreću!