Stuttgart poražen u Dortmundu, novi pogodak Batshuayija

Bundesliga 8. tra 201817:16 > 17:25
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Borussije iz Dortmunda slavili su protiv Stuttgarta u 29. kolu Bundeslige rezultatom 3:0. Crno-žuti tako nastavljaju potjeru za Schalkeom koji je na drugom mjestu Bundeslige i ima bod više od Borussije.

U prvom poluvremenu derbi susreta Bundeslige Mario Gomez je imao prvu priliku za Stuttgart kada je njegov šut glavom zamalo završio u golu. Ipak, Kristijan Pulišić daje prvi gol na susretu u 38. minuti. On je s desne strane vukao loptu i pokušao centrirati, ali je lopta prevarila golmana gostiju i završila u golu.

Michy Batshuayi je početkom drugog poluvremena postigao drugi gol za Dortmund. On je tada iskoristio asistenciju Nurija Sahina, a od tog trenutka “švabama” nije bilo povratka u utakmicu. Nisu napravili više nijednu ozbiljniju priliku, pa su domaćini zakucali tri boda trećim golom preko Maximilliana Philippa.