Fantastični Rebić, izvrsni Kramarić

Bundesliga 17. ožu 201817:18 > 17:24
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Ante Rebić i Andrej Kramarić upisali su se u strijelce, a Bundesliga je odradila većinu utakmica 27. kola.

Eintracht se uvjerljivim slavljem protiv Mainza vratio na četvrtu poziciju Bundeslige, barem privremeno. Briljirao je Ante Rebić koji je naprije u 23. minuti asistirao kod pogotka Jovića, drugog za svoju momčad, da bi četiri minute prije kraja poluvremena i sam postigao gol za konačnih 3:0.

Andrej Kramarić na sličan je način odradio gostovanje svog Hoffenheima kod Borussije Monchengladbach, asistirao je Hubneru za vodstvo 1:0 u trinaestoj minuti da bi u 58. iz kaznenog udarca postigao drugi pogodak svoje momčad. Nakon golova Drmića i Stindla, u posljednjih dvadeset minuta dvoboja momčadi su bile izjednačene, da bi u 73. minuti ponovno Hoffenheim poveo preko Grilitscha. Konačnih 3:3 postavio je Giner u 90. minuti.

Werder je nastavio preporod novom gostujućom pobjedom, ovoga puta kod Augsburga (3:1), dok je Hertha nanijela nove probleme HSV-u nakon pobjede 2:1.

Bayern je praktički već osigurao titulu sa 66 bodova, drugoplasirani Schalke zaostaje okruglih dvadeset bodova. Dortmund je treći s 45 i utakmicom manje, dok Frankfurt s 45, odnosno Bayer Leverkusen (utakmica manje) s 44 boda zaokružuju top pet.