Pobjeda Bayera za skok na treće mjesto

Bundesliga 10. ožu 201820:21 > 20:32
Getty Images, Matthias Kern

U susretu 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je pobijedio Borussiju Moenchengladbach 2-0 skočivši na treće mjesto Bundeslige.

Pobjedu ‘apotekarima’ donijeli su Lucas Alario golom u 39. minuti, te Julian Brandt koji je zabio u posljednjim trenucima susreta. Tin Jedvaj nije nastupio za domaći sastav.

U ranije odigranom susretu Bayern je na Allianz Areni pobijedio HSV 6-0 uz tri gola poljskog napadača Robina Lewandowskog. Bavarci su rutinski odradili posao i pitanje pobjednika je bilo riješeno nakon prvih 20 minuta igre i vodstva 3-0. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Robin Lewandowski (12, 19, 90-11), dva gola je zabio Franck Ribery (8, 81), a među strijelce se upisao i Arjen Robben (55). Lewandowski je u 86. minuti promašio kazneni udarac.

Hoffenheim je uvjerljivo pobijedio Wolfsburg 3-0, a ovoga puta Andrej Kramarić se nije upisao među strijelce. Golove za Hoffenheim zabili su Schulz (18), Gnabry (77) i Guilavogui (80-ag), a hrvatski reprezentativac je igrao do 66. minute.

Na ljestvici vodi Bayern sa 66 bodova, Schalke je drugi sa 46 bodova, dok se na treće mjesto probio Bayer Leverkusen sa 44 boda.