Upitna budućnost Davida Alabe u Bayernu

Bundesliga 8. ožu 201812:05 > 12:34
Getty Image/Srdjan Stevanovic

Bayern Munchen imati će pune ruke posla želi li zadržati jednog od najboljih univerzalnih igrača svijeta.

David Alaba, jedan od najboljih lijevih bekova na svijetu, ponovno je u središtu zbivanja zbog svoje izjave koja je uzburkala strasti u Munchenu.

” I dalje se osjećam vrlo ugodno ovdje, ali mogu sebe zamisliti i u nekom drugom klubu. Moguće je da napravim novi korak u karijeri. Zasad ostavljam tu odluku otvorenom”, kazao je Alaba.

Njemački Bild javlja kako bi Alaba već na ljeto mogao promijeniti sredinu, a kao potencijalne destinacije spominju se Engleska i Španjolska.

Tabloid koji je dobro upućen u zbivanja oko minhenskog kluba podsjeća da je Alaba vezan ugovorom s Bavarcima do 2021. godine, ali da će sljedećih nekoliko mjeseci sve više ponuda stizati na adresu Bavaraca.

Prošlog ljeta bilo je interesa od strane Manchester Citya i Barcelone, ali sada su se zainteresirali Chelsea i Real Madrid.

Bild zaključuje priču da će Alaba na kraju birati između ranije spomenuta četiri velikana te ostanka u Bayernu i eventualnog dobivanja kapetanske trake koju bi mu Bavarci ponudili u bližoj budućnosti kako bi ga naveli na ostanak.

Alaba je u klubu već 10 godina,došao je 2008. godine iz Austrije Beč za 150 000 tisuća eura, a sada mu se vrijednost procjenjuje na 38 miljuna eura. Za Njemačkog velikana odigrao je 293 utakmice i postigao 25 golova uz 36 asistencija.