Prazno na Westfalenu, remi Borussije i Augsburga

Bundesliga 26. velj 201822:06 > 22:08
Christof Koepsel, Getty Images Sport

Nesvakidašnji prizori u Dortmundu, stadion Borussije nije bio ispunjen do posljednjeg mjesta kao obično. Dogodilo se to u zadnjoj utakmici 24. kola Bundeslige protiv Augsburga...

Navijači su protestirali zbog novog termina u Bundesligi i još jednom pokazali što misle o igranju utakmica ponedjeljkom.

Borussija je u 16. minuti povela sa 1:0, kada je Marco Reus postigao još jedan pogodak nakon povratka s dužeg izbivanja s terena.

Računajući posljednjih devet utakmice koje je odigrao u Bundesligi, to je bio njegov sedmi pogodak.

Iako je poznato da Dortmund gotovo uvijek pobjedi kada na poluvremenu ima prednost (31 pobjeda u posljednje 34 utakmice), ovoga puta se to nije dogodilo, zaslugom gostujućeg veznog igrača, Kevina Dansoa.

Mladi Austrijanac afričkog porijekla u 73. minuti pogodio glavom nakon kornera i tako ukrao dva boda žuto-crnima.

Na kraju je ostalo 1:1, a BVB je i dalje na drugom mjestu, s bodom više od Schalkea.