Bundesliga: Bayer nakon 19. kola drugi na tablici

Bundesliga 20. sij 201816:50 > 17:00
Getty Images/Matthias Hangst

U terminu od 15.30 u Bundesligi u subotu se igralo na pet terena. Nogometaši Bayera iz Leverkusena izbili su na drugo mjesto njemačkog prvenstva nakon 4-1 gostujuće pobjede protiv Hoffenheima.

Hoffenheim je na svom terenu izgubio od Bayer Leverkusena 4:1.

Gosti su poveli pred kraj prvog poluvremena preko Baileya, koji je fol postigao petom s jedanaest metara. Baumgartlinger je u 51. povisio na 2-0 da bi Alario potvrdio pobjedu Bayera. Szalai (86) je pred kraj susreta smanjio na 3-1 da bi Alario svojim drugim pogotkom u sudačkoj nadoknadi postavio konačni rezultat.

Borussia iz Moenchengladbacha je svladala na svom terenu Augsburg sa 2:0.

Eintracht iz Frankfurta, Nike Kovača, ostvario je vrijednu 3-1 pobjedu na gostovanju kod Wolfsburga.

Leipzig je izgubio kod Freiburga, preokretom, i tako ponudio drugu poziciju na tablici “apotekarima”.

Mainz je nadigrao Stuttgart sa 3:2, a strijelci su bili Muto u 45+2. i 54, Holtman u 64. za domaćina, a Badstuber u 19. i Ginczek u 90+1. minuti za “Švabe”.