Stuttgart propustio šokirati Bayern, Kovaču samo bod

Bundesliga 16. pro 201718:02 > 18:17
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Stuttgart je u sučevoj nadoknadi propustio uzeti bod protiv Bayerna, dok je Eintracht propustio pobijediti Schalke.

U posljednjem kolu Bundeslige ove kalendarske godine, Bayern je poveo u 79. minuti na gostovanju u Stuttgartu preko Thomasa Mullera, no domaći su imali priliku utakmice u 93. minuti kada je Akolo propustio realizirati jedanaesterac, Sven Ulreich, 29-godišnji zamjenski vratar Bavaraca junak je Bayerna.

Eintracht Nike Kovača i Ante Rebića golovima Jovića i Hallera vodio je 2:0 protiv Schalkea, u 82. minuti rezultat je smanjio Embolo, da bi Naldo izjednačio u 95. minuti. Još luđa završnica viđena je u Augsburgu. Domaćin je poveo golom Islanđanina Finnbogasona već u prvoj minuti, nakon toga uslijedila su tri pogotka Freiburga, strijelci su bili Gunter i dva puta Petersen. No, u sučevoj nadoknadi ukazao se još dva puta sjajni Islanđanin Finnbogason i spasio bod domaćima.

Još jedan preokret viđen je u Bremenu gdje je Werder golovima Bargfredea i Belfodila vodio 2:0 do 70. minute kada za Mainz smanjje Quaison, da bi Frei donio bod gostima u 93. minuti. Koln je golom Clemensa iz 67. minute pobijedio Wolfsburg.

Na vrhu ljestvice nema promjene, Bayern vodi s 11 bodova viška od drugoplasiranog Schalkea, treće mjesto drži Leipzig s 28 bodova i utakmicom manje.

Prvenstvo Njemačke nastavlja se 13. siječnja.