Kovač poražen od Bayerna, Leipzig povećao zaostatak

Bundesliga 9. pro 201717:09 > 17:24
Alex Grimm/Getty Images

Nogometaši Bayerna u 15. kolu Bundeslige ostvarili su pobjedu (1:0) na gostujućem terenu u Frankfurtu protiv Kovačeva Eintrachta rezultatom 1:0. Borussija D. opet je izgubila...

Arturo Vidal doveo je u vodstvo prvake u 20. minuti i taj rezultat ostao je stajati do posljednjeg sučeva zvižduka. Niko Kovač doživio je drugi uzastopni domaći poraz, ali za ovaj ima itekakvo opravdanje i može biti zadovoljan da je u uvjetima kada je tijekom velikog dijela utakmice morala ganjati rezultat, njegova momčad susret završila samo s jednom kapitulacijom. A možda je to i znak premalog riskiranja…

Preoprezno je igrao i Leipzig, koji je dugo, dugo čuvao prednost (2:1) stečenu u prvih 45 minuta utakmice na domaćem stadionu protiv Mainza, a onda je cijela Red Bull arena ostala šokirana kada je Berggreen u 86. minuti izjednačio. Rezultat se nije mijenjao do kraja, tako da se zaostatak ambicioznog sastava pod sponzorstvom tvrtke za energetska napitka za Bayernom povećao na 8 bodova (35:27).

Borussia Dortmund nastavila je niz katastrofalnih rezultata, kod kuće je doživila poraz od Werdera, što znači da su žuto-crni sada već nevjerojatnih devet utakmica bez pobjede, nalaze se na 7. mjestu ljestvicu, trinaest bodova iza vodećih Bavaraca. Goste je u vodstvo doveo Eggestein u 26. minuti, u prvim minutama nastavka (56.) izjednačio je Aubameyang, koji se povezuje s odlaskom u Everton, ali osam minuta kasnije Gebre Selassije je postavio konačnih 1:2 za goste iz Bremena koij je ovom pobjedom preskočio Freiburg i nalazi se na 16. mjestu ljestvice, ali s utakmicom više od dotičnih.