Prvak nemilosrdan u Dortmundu!

Bundesliga 4. stu 201720:51 > 20:59
Alex Grimm Bongarts/Getty Images

U derbiju 11. kola, a vjerojatno i prvog dijela Bundeslige, Bayern je slavio (3:1) na Signal Iduna Parku protiv Borussije i povećao prednost nad velikim rivalom na šest bodova...

“Milijunaši” su do prije tri kola imali lijepih pet bodova prednosti nad Bavarcima, a onda se sve promijenilo. Bayern je vratio na klupu Jupa Heynckesa i ekipa je u poslednje četiri utakmice osvojila maksimalnih devet bodova, dok je Borusija za to vrijeme uzela samo bod i sada zaostaje čak šest bodova za prvakom, koji je istovremeno i lider.

Poslije početnog ispitivanja snaga, u kjeom je ostavljen dojam da je domaćin konkretniji i možda bliži pogotku, Bayern je u 17. minuti iskoristio veliku grešku obrane Dortmunda, koji su pustili Robbena neometanog s desne strane, iskosa, unutar šesnaesterca. Namijestio je loptu na lijevu nogu i plasirao je u suprotan kut. Klasičan robenovski gol.

Imali su poslije toga Milijunaši sjajnu šansu preko Yarmolenka, koji se našao oči u oči sa Ulrichom, ali je golman Bayerna nogom obranio. Brzo je uslijedila kazna, pošto je u 37. minuti Lewandovski odlično reagirao u šesnaestercu i petom postigao novi gol za lijepih 2:0.

Domaćin je i početkom drugog poluvremena imao veliku šansu vratiti u susret i to ponovo preko Yarmolenka, ali je njegov udarac s gol crte izbio Süle. Opet je uslijedila kazna i to preko Davida Alabe, koji je u 67. minuti natrčao na loptu koju je k golu uputio Robert Lewandovski i proslijedio je u nebranjenu mrežu.

Čast domaćina uspio je lijepim golom spasiti Bartra, ali jasno je da se Borussia nalaze u očajnoj formi. Nalaze se na trećem mjestu s 20 bodova, šest manje od lidera Bayerna, a između njih je RB Leipzig s 22 boda.