Leipzig s punim plijenom odlazi iz Dortmunda

Bundesliga 14. lis 201720:30 > 20:44
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

U utakmici s dva crvena kartona, pet golova, i dva penala, Leipzig je pobijedio Borussiju Dortmund 3-2

Golijada u Dortmundu, Leipzig pobjednik.

Aktualni njemački doprvaci, momčad Red Bull Leipziga ostvarila je značajnu pobjedu protiv vodeće momčadi prvenstva u uzbudljivoj utakmici prepunoj drame.

Dortmund je poveo već u četvrtoj minuti, sjajni napadač Aubameyang otima loptu, nakon očajne reakcije, Ilsankeru, sjurio se prema golu gostiju i lagano zabio. No, Leipzig se vraća u igru već u desetoj minuti nakon pogotka Sabitzera. U 25. minuti, Bruma na lijevoj strani, duboko u polovici Dortmunda, oduzima loptu Toljanu, sjajno ulazi u šesnaesterac i gura loptu to Poulsena kojemu nije bilo teško zabiti s tri metra od gola.

Situacija je postala još lošija za domaćina u 47. minuti kada Sokratis dobiva izravni crveni karton nakon ružnog prekršaja. Dvije minute kasnije jedanaesterac za goste koji iskorištava Augustin. Dortmund je uspio smanjiti u 64. minuti, također s bijele točke, svoje drugi gol postiže Aubameyang. Nešto ranije, Ilsanker u samo tri minute radi dva prekršaja za dva žuta kartona, pa je i Leipzig s deset igrača završio utakmicu.

Dortmund je zadržao vodstvo na ljestvici s 19 bodova, no sada ima samo dva boda viška ispred Bayerna, Leipzig se probio na treće mjesto sa 16 bodova.