Legenda ponovno na klupi Bayerna

Bundesliga 5. lis 201711:16 > 11:17
(Photo by Mathis Wienand/Getty Images)

Jupp Heynckes, prema navodima njemačkih medija, nadomak je povratka na klupu minhenskog Bayerna

Nakon što su otkazali Carlu Ancelottiju, čelnici Bayerna nisu dugo tražili čovjeka koji će ga zamijeniti na klupi jednog od najvećih klubova svijeta.

Prema tvrdnjama Bilda, 72-godišnji Jupp Heynckes vraća se na klupu kluba s kojim je 2013. godine osvojio njemačko prvenstvo i kup, te ligu prvaka nakon čega je otišao u mirovinu. Legendarni trener tada je izjavio “nikada neću definitivno kazati da je moja trenerska karijera gotova”, a čini se kako će se ta tvrdnja pokazati istinitom narednih dana.

Heynckesu će ovo biti četvrti povratak na klupu Bayerna, vodio je klub između 1987. i 1991. godine kada je dva puta odveo momčad do naslova prvaka Njemačke, vratio se ponovno 2009. godine nakon što je otkaz dobio Jurgen Klinsmann. Tada je vodio Bayern samo šest utakmica, a posljednji povratak doživio je dvije godine kasnije kada je zamijenio Louisa Van Gaala.

Podsjetimo, Carlo Ancelotti dobio je otkaz nakon 3-0 poraza u ligi prvaka na Parku Prinčeva što je bio najteži poraz bavarskog giganta u povijesti kad je riječ o grupnoj fazi najsnažnijeg europskog natjecanja.

Heynckes bi trebao potpisati ugovor do kraja sezone.