Uth uz Kramarićevu pomoć šokirao Bayern!

Bundesliga 9. ruj 201720:25 > 20:27
Alex Grimm/Getty Images

Nogometaši Hoffenheima napravili su veliko iznenađenje pobijedivši minhenski Bayern rezultatom 2:0 u četvrtom kolu Bundeslige.

Hoffenheimu je to drugi put uzastopce da slavi protiv Bavaraca, nakon što ih je prethodno iznenadio u finišu prošle sezone. Upravo to je bila prva pobjeda u međusobnim susretima za klub osnovan 1899. godine poslije 12 pobjeda Bayerna i pet remija.

Junak trijumfa domaćeg tima u Sinsheimu pred 30.000 ljudi bio je Mark Uth, koji je postigao oba gola za Hoffenheim – u 27. i 51. minuti. Kod prvog pogotka asistent mu je bio hrvatski nogometaš Andrej Kramarić.

Usprkos tome da je Bayern više kontrolirao loptu i mnogo više napada, Hoffenheim je na sjajan način koristio svoje prilike i zasluženo iznenadio aktualnog prvaka.

Uth je domaću momčad doveo u vođstvo u 27. minuti, kada je naletio na loptu u šesnaestercu i šutirao u donji desni kut, a Oliver Baumann, koji mijenja ozlijeđenog Manuela Neuera, nije mogao reagirati. Isti igrač udvostručio je prednost poslije samo nekoliko minuta u drugom poluvremenu, pošto se našao sam u kaznenom prostoru poslije dodavanja Stevena Zubera, a ovoga puta lopta je završila u donjem lijevom kutu gola. Do kraja utakmice, Bayern nije uspio niti ublažiti poraz, a malo je falilo i da Thiago Alcantara dobije crveni karton u samom završetku susreta.

Minhenski klub je u Sinsheimu propustio odličnu priliku da izbije sam na čelo ljestvice poslije iznenađujućih rezultata Borussije iz Dortmunda i Hannovera. Bayern sada drži peto mijesto s četiri boda, a Hoffenheim se poslije drugog trijumfa probio na drugo mjesto s bodom više.