Nula Dortmunda u Freiburgu, kiks Monchengladbacha

Bundesliga 9. ruj 201717:32 > 17:33
Getty Images/Michael Kienzler

Nogometaši Borussie iz Dortmunda prvi put ove sezone izgubili su bodove, pošto su igrali bez golova na gostovanju kod Freiburga u okviru trećeg kola Bundeslige.

Usprkos činjenici da su gosti imali uvjerljivo veći posjed lopte i da su igrali s igračem više od 27. minute, kada je crveni karton zaradio Yoric Ravet, gosti nisu uspeli doći do trijumfa.

Prilike su imali Christian Pulisic, Max Philipp i Lukašz Piszczek, ali je obrana Freiburga pred 24.000 gledatelja svaki put odlično reagirala.

Borussia je ostala na čelu ljestvice sa sedam bodova, ali bi mogla biti pomaknuta poslije duela između Hoffenheima i minhenskog Bayerna od 18.30.

Još veći kiks imala je i Borussia iz Monchengladbacha, koja je poražena na svom terenu od Eintrachta iz Frankfurta s 1:0. Junak trijumfa gostiju pred preko 50.000 navijača bio je Kevin Prince Boateng, koji je postigao jedini gol na utakmici u 13. minuti.

Selim Sudheimer/Getty Images

Remi je upisao još jedan tim koji je kao Borussia iz Dortmunda imao maksimalan učinak u prva dva kola – Hannover, koji je igrao 1:1 na gostovanju u Wolfsburgu. Domaći tim je poveo golom Danijela Didavija, dok je bod Hannoveru doneo Martin Harnik 23 minute kasnije.

Hannover je sada na drugom mjestu sa sedam bodova, a Wolfsburg ima četiri na osmoj poziciji.

U ostalim utakmicama u subotnjem popodnevnom terminu, Augsburg je s 3:0 pobijedio Koln, dok je Mainz slavio protiv Bayera iz Leverkusena s 3:1.

Mainz je do trijumfa došao posijle preokreta, pošto je Bayer poveo preko Dominika Kohra u 22. minuti. Potom su uslijedili golovi Yoshimorija Muta, Abdoua Dialloa i Suata Serdara u razmaku od 26 minuta za prvijenac domaćeg tima ove sezone.

Pobijedu Augsburgu, također prvu ove sezone, donio je Alfred Finnbogason, koji je bio trostruki strijelac. Islandski nogometaš je postigao golove u 21. minuti, 32. iz penala i nadoknadi vremena.