Kovač: Svima nam je muka zbog novca

Bundesliga 26. svi 201714:41 > 15:07
Getty Images/Alex Grimm

Trener Eintrachta iz Frankfurta Niko Kovač smatra da se zahtjevi koji se tiču uspjeha kluba sve veći i da pritisak osjetno raste. Glavni razlog za to je i što je u nogometu velika količina novca.

“Očekivanja rastu iz dana u dan, svejedno je li u pitanju trener Bayerna ili Augsburga. Stvari se ne odvijaju kako treba. Ne mogu svi osvojiti prvenstvo i igrati Ligu prvaka “, rekao je Kovač u intervjuu za njemački” Kicker “.

On smatra da je novac razlog tom brzo rastućem trendu.”Ranije je čovjek radio isto kao što to čini i danas, ali nije ovako brzo dolazilo do otkaza. Vjerujem da se to događa jer je mnogo novca u igri. Svima nam je muka zbog novca, on nam ne dozvoljava da racionalno razmišljamo “, kritičan je Kovač.

Bivši hrvatski reprezentativac pružio je potporu svom kolegi iz Dortmunda Thomasu Tuchelu.”Thomas je napravio izuzetno dobar posao i u Mainzu i u Dortmundu, puno je napredovao. Kada se sjetim što je uradio prošle godine: Borussia je sezonu završila na drugom mjestu Bundeslige i igrala je finale Kupa. Ove godine je isto skoro toliko dobra, ali jedan klub ne može svake godine biti drugi, pogotovo ako se uzme u obzir kakvu sezonu je Leipzig imao “, zaključio je Kovač.

Eintracht i Borussia finalnu utakmicu Kupa Njemačke igraju u subotu u 20 od sati.