HSV se spasio, Dortmund u Ligi prvaka

Bundesliga 20. svi 201717:31 > 17:37
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Nogometaši HSV-a pobijedili su pred svojim navijačima Wolfsburg sa 2-1 u zadnjem, 34. kolu Bundeslige i tako osigurali ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa, a "vukove" gurnuli u doigravanje za opstanak.

Treći put u posljednje četiri sezone HSV se grčevito borio i na kraju izborio za opstanak, iako je Wolfsburg poveo preko Knochea u 23. minuti. Kostić je izjednačio devet minuta poslije, a pravim ‘džokerom’ s klupe pokazao se Waldschmit koji je ušao u igru u 86. minuti, a u 88. postigao pogodak koji je HSV ostavio među prvoligašima i u 55. sezoni Bundeslige.

Wolfsburgu je za ostanak trebao poraz Augsburga od dva razlike u Hoffenheimu, ali momčad Andreja Kramarića u 90 minuta nadmoći nije uspjela postići pogodak. Augsburg je tako ostao prvoligašem, a Hoffenheim je do 75. minute utakmice u Dortmundu, unatoč 0-0, imao mjesto u Ligi prvaka.

Naime, do tada je Werder iznenađujuće vodio na Signal Iduna Parku sa 3-2. No, dva realizirana kaznena udarca, Reusa u 75. minuti i Aubameyanga u 89. minuti donijeli su Borussiji treće mjesto. Isti su igrači bili strijelci za domaće i u prvom poluvremenu, Reus u 32. minuti, a Aubameyang 10 minuta poslije. Junuzović (7), Bartels (46) i Kruse (68) bili su strijelci za Werder..

Koeln je pobjedom 2-0 nad Mainzom izborio mjesto u Europa ligi, za koju će se Hertha morati kvalificirati nakon uvjerljivog domaćeg 2-6 poraza od Bayera. Bez izlaza u europska natjecanja ostao je Freiburg koji je poražen kod Bayerna. Bavarci su davno osvojeni peti uzastopni naslov prvaka proslavili pobjedom 4-1.