Bayern produžio ugovor s Alcantarom

Bundesliga 28. tra 201712:25 > 12:38
Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

Španjolski nogometaš Thiago Alcantara produžio je suradnju s Bayernom iz Munchena, pa će prema novom ugovoru ostati na "Allianz Areni" do 2021. godine.

26-godišnji Španjolac je produžio ugovor za dvije godine, a ove sezone je za Bavarce u svim natjecanjima odigrao 39 utakmica, postigao je osam golova i podijelio devet asistencija.

Thiago je 2013. godine došao u Munchen iz Barcelone, u kojoj je i ponikao. Alcantara je tijekom ranijih sezona imao čestih problema s ozljedama, ali je ove bio jedan od ključnih igrača u momčadi trenera Carla Ancelottija.

“Thiago je jedan od najboljih i najpopularnijih nogometaša u Europi. Vrlo smo sretni što smo uspjeli ‘vezati’ takvog profesionalca za klub u dužem razdoblju”, rekao je predsjednik Bayerna, Rummenige.

Thiago Alcantara je s Bayernom osvojio tri Bundeslige, dva Kupa Njemačke, jedan Superkup Njemačke, Superkup Europe i Svjetsko prvenstvo klubova.