Pobjede Darmstadta i Werdera

Bundesliga 16. tra 201719:56 > 20:15
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U susretu 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva 'fenjeraš' Darmstadt je pobijedio Schalke 2-1, dok je Werder identičnim rezultatom porazio HSV.

Posljednji sastav Bundeslige pobijedio je Schalke, međutim Darmstadtu to neće previše pomoći jer i dalje ima čak 14 bodova manje od pozicije koja vodi u dodatne kvalifikacije.

Domaćin je poveo golom Maria Vrančića u 11. minuti. Bio je to četvrti pogodak 27-godišnjeg napadača iz Slavonskog Broda koji nastupa za BiH reprezentaciju.

U 58. minuti gosti su mogli izjednačiti, ali je Guido Burgstaller promašio jedanaesterac. Ipak, Schalke je poravnao u 75. minuti preko Cokea. Šest minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Thilo Kehrer. Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Jerome Gondorf je u trećoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu domaćinu.

U drugom susretu Werder je identičnim rezultatom pobijedio HSV. Gosti su poveli u 6. minuti golom Michaela Gregoritscha, no Werder je okrenuo rezultat golovima Maxa Krusea (41) i Floriana Kainza (75).

Na ljestvici vodi Bayern sa 69 bodova, osam više od RB Leipziga na drugoj poziciji, dok je treći Hoffenheim sa 54 boda.

Darmstadt je zadnji sa 18 bodova, a poziciju koja vodi u niži rang natjecanja drži i Ingolstadt sa 28 bodova. Augsburg je na 16. mjestu koje osigurava dodatne kvalifikacije sa 32 boda, koliko ima i Mainz na 15. mjestu.