BL: Leipzig slavio u golijadi, Leverkusen pobijedio

Bundesliga 5. tra 201722:02 > 22:05
Getty Images/Maja Hitij

Nogometaši Leipziga savladali su Mainz sa 3:2 na gostovanju i iskoristili neočekivan poraz Bayerna u 27. kolu Bundeslige. Red Bullova momčad je slavila pogocima Sabitzera, Wernera i Keite u drugom poluvremenu.

Novi poraz, četvrti u posljednjih pet kola, doživjela je Hertha. Bolja je bila Borussija Monchengladbach sa 1:0, golom Benesa u 16. minuti.

Sada je berlinska momčad ugrožena na poziciji koja vodi u Ligu Europe jer samo dva boda manje ima Freiburg, nakon pobjede u Wolfsburgu, također minimalnim rezultatom.
Niederlechner je 12 minuta prije kraja razočarao “vukove” koji su ostali na jedan bod od zone ispadanja. Ispod Wolfsburga su Mainz i Augsburg, koji je vratio u igru Ingolstadt, porazom 3:2 kod kuće od pretposljednje momčadi lige.
Pobjedu je ostvario i Bayer sa 2:0 u Darmstadtu, za kraj niza od pet kola bez pobjede.