BL: Furiozni Bayern i Leipzig, Werder slavio u golijadi

Bundesliga 1. tra 201717:22 > 17:23
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Bayerna i Leipziga ostvarili su uvjerljive pobjede u okviru 26. kola Bundeslige. Munhenski klub je slavio sa 6:0 protiv Augsburga, dok je Red Bull Leipzig bio bolji od Darmstadta rezultatom 4:0.

Nogometaši Carla Ancelottija su praktično u prvom poluvremenu osigurali pobjedu na prepunoj „Allianz areni“, a u nastavku su deklasirali Augsburg.

Junak uvjerljive pobjede Bayerna bio je Robert Lewandowski, koji je bio trostruki strijelac u 17, 55. i 79. minuti, a uz to je upisao i dvije asistencije. Thomas Muller je dva puta zatresao mrežu gostiju, a jedini preostali gol postigao je Thiago Alcantara.

Bayern na vrhu Bundeslige sa 65 bodova, 13 više od Leipziga.

Leipzig je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede sjajnim izdanjem protiv Darmstadta. Keita je postigao dva pogotka u toj pobjedi, dok su strijelci preostalih golova bili Forsberg i Orban.

U preostalim susretima Schalke 04 i Borussia Dortmund su remizirali 1:1, Werder je slavio u Freiburgu 2:5, dok je HSV pobijedio Koln sa 2:1.