BL: Borussia slavila golom Aubameyanga

Bundesliga 17. ožu 201721:23 > 21:27
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

U 25. kolu njemačkog nogometnog prvenstva, Borussia Dortmund je pobijedila Ingolstadt rezultatom 1:0.

Nogometaši Borussije slavili su protiv Ingolstadta na Signal Iduna Parku.

Borussija je povela iz prve prave prilike na utakmici. Igrala se 14. minuta kada je Marcel Schmelzer poslao dugačku loptu za Pierra-Emericka Aubameyanga koji postiže pogodak za vodtsvo žuto-crnih. U 19. minuti prva prilika za goste, Marvin Matip je pokušao glavom, ali odlično reagira Roman Burki. Deset minuta poslije velika prilika za domaćine, ali Erik Durm promašuje nemoguće. Pet minuta prije kraja poluvremena Ingolstadt je imao još jednu priliku, ovaj puta je Sonny Kittel pucao, obranio je ponovno Burki.

U drugom poluvremenu prvi prijete domaćini, Christian Pulisic je ubacio dobru loptu, a Sokratis glavom pucao pored gola. U nastavku se igralo bez velikih prilika sve do 88. minute kada je Matip gostima mogao donijeti bod, ali nije bio precizan u izglednoj prilici. Na kraju Borussija je zadržala vodstvo iz prvog poluvremena i osvojila sva tri boda.