BL: Bayern siguran, kiks RB Leipziga, golčina Kramarića

Bundesliga 11. ožu 201717:42 > 17:45
Clive Mason, Getty Images

Pet susreta 24. kola Bundeslige je završeno. Bayern je rutinski savladao Eintracht Frankfurt dok je Leipzig pred svojim navijačima izgubio od Wolfsburga rezultatom 0:1. Andrej Kramarić zabio jedini pogodak za Hoffenheim u remiju protiv Freiburga 1:1.

Nogometaši Bayerna slavili su uvjerljivo protiv Eintracht Frankfurta 3:0, a veći dio posla riješili su u prvom poluvremenu kada su golove postigli Lewandovski i Costa, u razmaku od samo tri minute.

U drugom poluvremenu Lewandowski je drugim pogotkom dovršio posao golom u 55. minuti na asistenciju Robbena za konačnih 3:0.

RB Leipzig je doživio iznenađujući poraz na domaćem terenu. Drugoplasirana momčad je poražena pred svojim navijačima od Wolfsburga koji je nakon 24 odigrana susreta na 14. mjestu Bundeslige.

Wolfsburgu je pobjedu donio gol Gomeza u 9. minuti.

Hertha je slavila u derbiju kola protiv Borussije Dortmund sa 2:1. Kalou je bio strijelac prvog gola za Herthu u 11. minuti, a asistent je bio Vedad Ibišević.

Aubameyang je uspio izjednačiti u 55 minuti, ali je Plattenhardt bio precizan za konačnu pobjedu Herthe u 71. minuti.

Darmstadt je slavio u dvoboju s Mainzom 2:1, dok su Freiburg i Hoffenheim remizirali 1:1. Freiburg je poveo preko Phillipea u 56. minuti, da bi prekrasnim pogotkom izjednačio Kramarić i donio svojoj momčadi bod.