Bayer Leverkusen ima novog trenera, tursku legendu

Bundesliga 6. ožu 201716:18 > 16:23
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Bivši turski reprezentativac Tayfun Korkut (42) novi je trener njemačkog nogometnog prvoligaša Bayera iz Leverkusena, objavio je klub u ponedjeljak.

Nakon što je Roger Schmidt dobio otkaz na klubi “apotekara” poslije teškog poraza od Borussije Dortmund (6:2), danas je njemački klub dobio novog trenera. Turska nogometna legenda Tayfun Korkut je preuzeo klub do kraja sezone, a on je uvjeren u dobre rezultate u nastavku sezone.

Uvjeren sam kako možemo sezonu završiti na način kako je to zamišljeno i dati ćemo sve od sebe da to tako i bude“, rekao je Korkut.

Bayer se trenutno nalazi na 10. mjestu njemačkog prvenstva, a u Ligi prvaka je doživio poraz na BayAreni od Atletico Madrida (2:4) pa je ispred turskog trenera težak zadatak u nastavku sezone.