BL: Bayern pokazao Leipzigu tko je glavni

Bundesliga 21. pro 201621:54 > 21:56
Adam Pretty, Getty Images

Bundesligaši zatvorili su jesenji dio sezone, a točku je stavio Bayern koji je uvjerljivom pobjedom pokazao Leipzigu tko je prvak, a tko početnik.

Bavarci su pregazili najugodnije iznenađenje sezone 3:0, rješivši utakmicu u Munchenu već nakon prvih 45 minuta.

Domaćin je poveo preko Tijaga Alkantare u 17. minuti, da bi već u 25. vodstvo udvostručio njegov sunardonjak Xavi Alonso.

Tko će slaviti definitivno je bilo jasno u 30. minuti kada je Emil Forsberg bespotrebnim startom s leđa faulirao Filipa Lama i dobio izravan crveni karton.

U kraju prvog djela igre točku na pobjedu Bayerna stavio je Robert Levandovski golom iz penala, da bi drugo poluvrijeme bilo samo formalnost i za domaćina.

Bayern je sada prvi sa 39 bodova, a Leipzig ima tri manje.

Poraz Leipziga iskoristila je Hertha koja je pogocima Plattenhardta i Kaloua u drugom poluvremenu srušila Darmstadt za 2:0, prekinuvši niz od dva poraza.

Grešku je napravio Hoffenheim koji je u 87. minuti ostao bez pobjede protiv Werdera (1:1), pa je remizirao treći put u nizu, peti u posljednjih šest kola.

Freiburg je slavio 2:1 u Ingolstadtu, dok su bodove pobjedili još Koln i Bayer sa takođe 1:1.