Neslavan kraj bajke: Borussija otpustila trenera

Bundesliga 21. pro 201612:43 > 12:54
Getty Images/Maja Hitij

Andre Schubert, čovjek koji je prošle sezone činio čuda na klupi Borussije Monchengladbach, dobio je ipak otkaz u tom klubu nakon serije loših rezultata.

Zbog katastrofalnog učinka na posljednjih 11 utakmica u svim natjecanjima i samo jedne ostvarene pobjede, u klubu su odlučili da se zahvale Schubertu.

On je u rujnu 2015. naslijedio Luciena Favrea kao privremena zamjena i od posljednjeg mjesta na tablici odveo Borussiju do nastupa u Ligi prvaka.

Kao nagradu za fantastične rezultate, stigao je trajni ugovor, ali Schubertova bajka završila se na neslavan način, jer je nedavni poraz od Wolfsburga bio već osmi u Bundesligi ove sezone, pa je tim trenutno na niskom 14. mjestu na tablici.

U klubu će imati dovoljno vremena da nađu zamjenu za Schuberta jer se sezona u Njemačkoj nastavlja 21. siječnja.