Alex Grimm / Staff

07.11.2020 | 20.46

Der Klassiker pripao Bayernu u sjajnoj utakmici

Njemački derbi odigran u okviru sedmog kola Bundeslige pripao je Bayernu koji je kao gost svladao Borussiju Dortmund 3:2 nakon preokreta.

Borussia Dortmund, Bayern

REUTERS/Martin Meissner

Nogometaši Bayerna slavili su na gostovanju Borussiji Dortmund rezultatom 3:2 do kojeg su došli nakon preokreta i početnog vodstva domaćih. Gol Roberta Lewandowskog poništen je nakon konzultacije VAR-a u 27. minuti zbog zaleđa.

Dortmund je do vodstva došao golom Marca Reusa u 45. minuti, ali to im nije bilo dovoljno da na odmor odu sa golom prednosti.

Igrala se četvrta minut nadoknade u prvom poluvremenu kada je David Alaba iskoristio dodavanje Thomasa Mullera i izjednačio na 1:1.

Tek što je igra krenula u drugom poluvremenu, Robert Lewandowski donosi Bayernu prednost. Igrala se 48. minuta.

Potpuni preokret Bavaraca potvrdio je u 80. minuti Leroy Sane kome je loptu poslao Lewandowski, treći igrač Bayerna koji je nadmudrio sjajnog Burkija koji je imao šest obrana na ovoj utakmici.

Nije ni ova utakmica mogla proći bez gola Erlinga Haalanda koji svom timu u 83. minuti vraća malo nade i pogađa za 3:2.

Ni tu ovom duelu nije bio kraj. Igrala se treća minuta nadoknade kada je Bayern došao i do četvrtog gola. Tko bi drugi nego Robert Lewandowski, ali bio je Poljak u nedozvoljenoj poziciji i VAR poništava i ovaj gol.