Leipzig na par sati na vrhu Bundeslige

Bundesliga 7. stu 202017:52 > 17:55
(Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Dani Olmo, bivši igrač Dinama u igru je ušao u 63. minuti

U 7. kolu Bundeslige Leipzig je u subotu na domaćem terenu svladao Freiburg sa 3-0, te je privremeno izbio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Domaćini su poveli pogotkom Ibrahima Konaté u 26. minuti, a pobjedu su potvrdili sva dva gola u zadnjih 20 minuta. Prvo je zabio Marcel Sabitzer u 70. minuti iz penala, a konačnih 3-0 postavio je José Angeliño u 89. pogotkom iz slobdnog udarca sa 25 metara. Bivši Dinamovac Dani Olmo je od 63. minute igrao za Leipzig.

(Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Mainz je dva puta pogocima iz penala vodio protiv gostujućeg Schalkea, ali je na kraju završilo 2-2. Penale su realizirali Brosinski (6) i Jean-Philippe Mateta (45+2), a Schalke je do remija 2-2 došao zahvaljujući autogolu Jerryja St. Justea (82). Bila je to 22. utakmica zaredom bez pobjede u Bundesligi za momčad Schalkea.

Stuttgart je kod kuće protiv Eintrachta iz Frankfurta nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Nicolása Gonzáleza (17-pen) i Gonzala Castra (37). No, u nastavku gosti su uspjeli doći do remija 2-2. Na 1-2 smanjio je André Silva (61), a u 75. minuti nakon kornera David Abraham glavom pogađa za konačnih 2-2. Hrvatski branič Borna Sosa za Stuttgart je odigrao cijeli susret.

Nogometaši Union Berlina šestu utakmicu zaredom su bez poraza, a u subotu su na domaćem terenu dobili Arminiju Bielefeld sa 5-0, te su trenutno na četvrtom mjestu. Strijelci su bili Keita Endo (3), Robert Andrich (13), Sheraldo Becker (45+2), Max Kruse (52-pen), Cedric Teuchert (89)