Alaba nakon 12 godina napušta Bayern

Bundesliga 2. stu 20208:22 > 8:29
Sebastian Widmann/Getty Images

Iako se takav epilog mogao zaključiti još prije dva mjeseca, novi detalji iz pregovora Davida Alabe i Bayerna sugeriraju kako Austrijanac definitivno napušta München.

David Alaba stigao je u Bayern prije dvanaest godina kao nadobuni klinac iz rezervne momčadi bečke Austrije. Tri godine kasnije ušetao je u prvu momčad bavarskog giganta i tamo je ostao do danas, u međuvremenu postavši jedan od najcjenjenijih obrambenih igrača Europe.

No, 28-godišnji Austrijanac spreman je na odlazak nakon što je konstantno odbijao ponude Bayerna oko novog ugovora. Prema riječima predsjednika kluba Herberta Hainera, Alaba je do kraja listopada treba odlučiti hoće li potpisati novi ugovor.

Ponudu je imao na stolu, obzirom da se nije izjasnio do zakazanog roka kontaktirali smo njegovog menadžera koji je rekao da je ponuda premala. Samim time, povukli smo ponudu i pregovori su završeni.”

Alaba će tako, ukoliko se ne dogodi značajan preokret, napustiti München na kraju sezone što je u konačnici možda i bio cilj ako je kod igrača došlo do zasićenja. Kako pišu njemački mediji, Austrijanac je tražio čak 25 milijuna eura po sezoni, no Bayern nije klub koji svakom igraču nudi takav ugovor. Za Alabu je inače već dugo vremena zainteresiran Juventus, a nitko ne voli dovoditi igrače kojima je istekao ugovor više od ‘Stare dame’.