Tko bi se ovome nadao? Schalke 20 utakmica bez pobjede

Bundesliga 18. lis 202022:05 > 22:09
(Photo by Frederic Scheidemann/Getty Images)

Njemački prvoligaš nikako da upiše pobjedu, zadnji put im je to pošlo za rukom u siječnju ove godine

Nevjerojatna serija njemačkog bundesligaša Schalkea bez pobjede u prvenstvu se nastavlja. Odigravši 1-1 protiv Union Berlina, momčad iz Gelsenkirchena je već 20 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu – četiri ove sezone, te 16 u prošloj sezoni.

Ipak, Schalke je još uvijek daleko od rekorda natjecanja kojeg drži Tasmania 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine. Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni 1965/1966. osvojili svega 10 bodova, uz gol razliku od -93, spojivši čak 31 susret bez pobjede.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju ove godine protiv Borussie Moenchengladbach (2-0), a potom je spojio 13 poraza i sedam neodlučenih susreta. Schalke je i protiv Union Berlina bio na rubu poraza nakon što su gosti poveli u 55. minuti golom Marvina Friedricha. Izjednačio je Goncalo Paciencia u 69. minuti.

Za utjehu, Schalkeu je ovo bio prvi bod ove sezone nakon tri uvodna poraza. I susret između Kolna i Eintrachta je završio 1-1. Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Andre Silva. Izjednačio je Ondrej Duda u 52. minuti.

Na ljestvici vodi Leipzig sa 10 bodova, dok Bayern i Borussia Dortmund imaju po bod manje.