Poraz Borussije, Sosa odigrao 90 minuta za Stuttgart

Bundesliga 26. ruj 202017:22 > 17:26
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

U 2. kolu Bundeslige u subotu su nogometaši Augsburga iznenadili favoriziranu Borussiju Dortmund, pobijedivši kod kuće s 2-0, pa imaju maksimalan učinak, odnosno šest bodova.

Domaćini su poveli u 40. minuti iz prekida, Caligiuri je ubacio a Felix Uduokhai glavom trese mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Daniel Caligiuri u 54. minuti nakon uspješno izvedenog kontranapada.

Bayer Leverkusen i Leipzig su odigrali 1-1, a oba gola su pala u prvih 20 minuta. Gosti su poveli pogotkom Emila Forsberga u 14. minuti, a izjednačenje Leverkusenu donio je Kerem Demirbay prekrasnim golom s vrha 16-erca u 20. minuti.
Bivši Dinamovac Dani Olmo, koji je u prvom kolu u pobjedi 3-1 protiv Mainza izborio jedanaesterac i upisao asistenciju, igrao je za Leipzig do 87. minute, dok hrvatski branič Tin Jedvaj nije bio u sastavu Leverkusena.

Hrvatski nogometaš Borna Sosa nakon dugo vremena odigrao je cijeli susret za Stuttgart, ali ne na lijevom braniču, već na poziciji lijevog krila, a njegov klub slavio je u gostima kod Mainza sa 4-1, iako su domaćini poveli u 13. minuti golom Robina Quaisona. No, preokret i pobjedu Stuttgartu donijeli su Silas Wamangituka (45), Daniel Didavi (61), Mateo Klimowicz (80) i Austrijanac Saša Kalajdžić (86).

Arminia Bielefeld je na svom terenu dobila Koeln s 1-0, a jedini pogodak zabio je veznjak s Farskih Otoka Joan Edmundsson u 78. minuti, zatresavši mrežu skoro iz mrtvog kuta.

Dan ranije, u prvoj utakmici 2. kola, Eintracht iz Frankfurta je kao gost u Berlinu svladao Herthu sa 3-1. Večeras se sastaju Schalke i Werder.