Getty Images/Simon Hofmann

18.09.2020 | 22.29 > 22:30

Veličanstveni Bavarci na početku, Sane zabio prvijenac

Počela je nova sezona njemačke Bundeslige, a Bayern je utrpao čak osam komada momčadi iz Gelsenkirchena

Nogometaši Bayerna u novoj sezoni nastavili su sve isto raditi i u novoj sezoni. Momčad Hansa Flicka u prvom kolu je ugostila Schalke, a Bavarci su ih doslovno vratili na tvorničke postavke slavljem od čak 8:0.

Golijadu je već u četvrtoj minuti započeo Gnabry, a 15 minuta kasnije na 2:0 povisio je Goretzka. Do poluvremena pao je još jedan pogodak, zabio je Robert Lewandowski iz kaznenog udarca u 31. minuti.

U drugom dijelu bavarski velikan se još više raspucao, ponovno je novu golijadu otvorio Gnabry koji je zabio dva pogotka i kompletirao hat-trick. Nakon njega na scenu su još izišli i Muller, Leroy Sane koji je zabio prvi pogodak za Bayern, a golijadu je zatvorio Musiala u 81. minuti.

Bavarce sada očekuje dvoboj europskog Superkupa protiv Seville u Budimpešti, a onda slijedi gostovanje kod Hoffenheima. Rudari će svoje iskupljenje u sljedećem kolu tražiti protiv Werder Bremena.