Ibišević prelazi u Schalke, plaća na razini treće lige?

Bundesliga 31. kol 20208:42 > 8:46
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Vedad Ibišević se nalazi pred potpisom za peti različit klub u Njemačkoj u kojoj igra od 2006. godine.

Njemački mediji su uvjereni da je Ibišević dogovorio sve sa Schalkeom 04 koji ima ogromnih financijskih problema.

Legendarni bh. naoadač bi s Rudarima trebao potpisati jednogodišnji ugovor, a Kicker je objavio i iznos plaće koju bi trebao zarađivati.

Prema informacijama uglednog lista Ibiševiću će godišnja plaća biti 100 tisuća eura, što je manje od prosječne plaće iz treće Bundeslige koja iznosi oko 120 tisuća eura prema odredbi DFL-a.

Treba dodati da na ovaj iznos nisu uračunati određeni bonusi pa bi Ibišević mogao zaraditi i znatno višu svotu. Međutim, dođe li do tog dogovora, sigurno je da će Schalkeovi navijači cijeniti potez iskusnog napadača jer će time pokazati da mu novac nije previše bitan.

Inače, ovaj 36-godišnji napadač u Njemačkoj igra skoro 15 godina. Bio je član Alemannia Aachena, Hoffenheima, Stuttgarta i Herthe.