Lewandowski bez konkurencije, Flick bolji od Kloppa

Bundesliga 30. kol 202016:21 > 16:23
Christof Koepsel, Getty Images Sport

Nagradu za trenera godine dobio je Bayernov strateg Hansi Flick, koji je slavio ispred Jurgena Kloppa.

Napadač Bayerna Robert Lewandowski (32) izabran je za najboljeg nogometaša Njemačke u prošloj sezoni u izboru sportskih novinara koji organizira magazin Kicker.

Poljski napadač je pobijedio sakupivši 276 od 525 valjanih glasova u izboru koji je Kicker proveo među članovima Udruženja njemačkih sportskih novinara (VDS), a zanimljivo glasovanje je zatvoreno prije finala Lige prvaka u Lisabonu u kojem je Bayern slavio protiv PSG-a.

Drugo i treće mjesto također, je pripalo igračima europskog i njemačkog prvaka, Thomas Muller je bio drugi sa 54, a Joshua Kimmich treći sa 49 glasova.

Getty Image/Pool / Pool

“Vrlo sam ponosan”, rekao je Lewandowski koji je postao prvi strani nogometaš dobitnik ove nagrade nakon Belgijanca Kevin de Bruynea kojem je to uspjelo 2015. u dresu Wolfsburga.

“Očekivanja su sve veća i veća i nastojim ih svake godine premašiti,” dodao je.

Lewandowski je prošle sezone s Bayernom osvojio trostruku krunu – naslov pobjednika Lige prvaka, te njemačkog prvenstvo i Kup postigavši ukupno 55 golova.