Tri gola u završnici u borbi za Bundesligu!

Bundesliga 6. srp 202022:54 > 22:55
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Werdera ostali su u Bundesligi nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja odigrali 2-2 kod drugoligaša Heidenheima i ostali prvoligaši zahvaljujući golovima u gostima.

W

U prvoj utakmici u Bremenu nije bilo golova.

U uzvratu odigranom u bavarskome gradiću Heidenheimu Werder je poveo autogolom Theurkaufa već u 3. minuti, a domaćinima je nadu dao gol Kleindiensta pet minuta prije kraja. No, u 94. minuti Šveđanin Augustinsson ponovno dovodi goste u vodstvo, da bi Kleindienst golom iz penala u sedmoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2-2.

Heidenheim tako nije uspio po prvi puta u povijesti izboriti Bundesligu, a Werder će i nakon 40 godina ostati prvoligaš.

Iz Bundeslige su ispali Fortuna Düsseldorf i Paderborn, a iz Druge lige ulaze Arminia Bielefeld i Stuttgart.