Werder bi mogao ispasti iz Budeslige, samo nula u prvoj

Bundesliga 2. srp 202023:04 > 23:05
Lynne Cameron/Getty Images

Nogometaši Werdera i Heidenheima odigrali su bez pogodaka 0-0 u prvoj utakmici doigravanja za mjesto u njemačkoj Bundesligi sljedeće sezone, odigranoj u četvrtak u Bremenu.

U dvoboju s malo dobrih poteza, viđena su svega dva udarca u okvir vrata, oba upućena od strane Werderovih igrača, ali tek u završnici dvoboja, u 83. i 90. minuti. U prvoj situaciji je gostujući vratar Mueller zaustavio ne pretjerano opasan udarac Bartelsa, a u drugoj je Bittencourtov udarac odbio gostujući branič, kad je golman Heidenheima već bio svladan.

U 87. minuti Werder je ostao bez svog kapetana, finskog braniča Niklasa Moisandera, koji je zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti karton i neće moći igrati u uzvratu.

Uzvratna utakmica bit će odigrana u ponedjeljak, 6. srpnja, na Voith-Areni u Heidenheimu, s početkom u 20.30 sati.

Heidenheim nikada nije igrao u Bundesligi, dok je Werder od osnutka elitnog razreda njemačkog nogometa 1963. samo jednu sezonu (1980./81.) proveo među drugoligašima.