Mario Gomez labuđim se pjevom oprostio od Stuttgarta

Bundesliga 28. lip 202018:09 > 18:12
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Legenda njemačkog velikana Stuttgarta odigrala je posljednju utakmicu u najdražem dresu, a oprostila se na najljepši mogući način.

PIŠE: Ivan Blažević

Stuttgart je u posljednjoj utakmici sezone izgubio, no malo tko će previše tugovati zbog toga. Današnji dan u ovom gradu na jugozapadu Njemačke je bio obilježen pomiješanim emocijama. Velikan njemačkog nogometa, peterostruki prvak države izravno se plasirao u elitni razred njemačkog nogometa za iduću sezonu, a u današnjem porazu od Darmstadta ispratili su i jednu od legendi kluba.

Mario Gomez, vrhunski napadač, rasni strijelac i čovjek kojem klub mnogo duguje, oprostio se na najbolji mogući način – iako je njegova momčad izgubila, Gomez je pogodio mrežu Darmstadta, u porazu 1:3 bio je jedini strijelac svoje momčadi. Za navijače i pristalice kluba bio je to ujedno razlog za tugu i za veselje.

Veliko ime koje je uz Samija Khediru, Timu Hildebranda, Marca Strellera, Cacaua i Thomasa Hitzlspergera bio glavni kotačić u osvajanju posljednjeg naslova u sezoni 2006/07., oprostio se svojim labuđim pjevom, pogotkom u posljednjoj utakmici sezone u slavljeničkom raspoloženju. Raspoloženju koje se moglo osjetiti, ali nažalost, barem što se tribina tiče, ne i vidjeti i čuti. Gomez jasno, u Stuttgartu posljednje dvije sezone nije bio na razini iz svojih posljednjih dana – kako bi i bio, na leđima ima 34, muku je mučio s ozljedama i svojim mjestom u momčadi, ali za kraj je dao najbolje od sebe.

Šteta je što to, osim sa suigračima na terenu, nije imao s kime proslaviti, što se nije imao kome nakloniti na tribinama, što nije bilo nikoga da se na kraju krajeva, nakloni njemu. S obzirom na sve što je dao, ne samo Stuttgartu, nego i njemačkom nogometu, njemačkoj reprezentaciji, ali i nogometu općenito, svakako je to zaslužio!