Nastavak dominacije: Bayern opet prvak, Paderborn ispao

Bundesliga 16. lip 202022:20 > 22:24
Martin Meissner/Pool via REUTERS

Nogometaši minhenskog Bayerna osvojili su osmu uzastopnu, a ukupno 30. titulu prvaka Njemačke. Bavarci su novi naslov osigurali dva kola prije kraja slavljem nad Werderom u Bremenu sa 1:0.

Ekipa Hansija Flicka ima 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund, uz utakmicu više, pa će posljednja dva susreta s Freiburgom i Wolfsburgom za njih biti bez rezultatskog značaja.

Na kraju ih očekuje i finale kupa, četvrtog lipnja, gdje će u okršaju s Bayer Leverkusenom moći do dvostruke krune i potvrde apsolutne dominacije.

Bayern je do slavlja stigao pogotkom Roberta Lewandovskija u 43. minuti.

Werder nije uputio jedan udarac u okvir gola, Bayern je svo vrijeme kontrolirao događanja kroz posjed lopte, ne dozvolivši rivalu da ozbiljnije zaprijeti do nadoknade, tada su domaći imali ozbiljnu priliku ali je Neuer sjajno reagirao.

Minhenski velikan je utakmicu završio s desetoricom zbog isključenja Davisa u 79. minuti.

Što se Werdera tiče, s ovim porazom ostaje pretposljednji sa 28 bodova i očekuje ga borba za opstanak.

Iz Bundeslige je definitivno ispao Paderborn, nakon poraza od Union Berlina sa 1:0. Duel u glavnom gradu riješio je Zolinski autogolom u 27. minuti.

Ekspresni povratak u Zweitu Paderborn je osigurao dva kola prije kraja jer je s 20 bodova uvjerljivo posljednji.