Srbin nema dilemu: Kovač idealan za Dortmund

Bundesliga 9. lip 202017:44 > 17:45
Foto: Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Srpski trener Dragoslav Stepanović smatra da bi Niko Kovač bio idealno rešenje za klupu Borussije Dortmund.

Hrvat je bez posla nakon odlaska iz Bayerna u studenom prošle godine.

Od tada figurira kao kandidat za nekoliko različitih pozicija, a Stepanović smatra da bi mogao napraviti uspjeh u Dortmundu, koji je na putu da smijeni Luciena Favrea.

– Niko Kovač je divna osoba i nadam se da neće pogriješiti pri odabiru sljedećeg kluba. Već nam je svima pokazao što može osvojivši tri pehara s dva velika kluba, a u Frankfurtu je dokazao i to da zna kako raditi s mladim igračima i razvija njihov potencijal. Budući da Borussija ima puno mladih i darovitih nogometaša, dojma sam da je Kovač odgovarajuća osoba za taj klub – rekao je Stepanović, nekadašnji strateg velikog broja njemačkih klubova, ali i Vojvodine i niškog Radničkog.

Hoće li do Kovačeve suradnje s Borussijom doći, ostaje nam vidjeti.

Za sada je najveći kandidat za Favreovog nasljednika Jesse Marsh, trener Salzburga.