Bayern razmontirao Apotekare, Krama i Perija u drugom

Bundesliga 6. lip 202017:29 > 17:30
(Photo by Matthias Hangst/Getty Images)

U prvom dijelu subotnjeg programa 30. kola Bundeslige bilo je strahovito zanimljivo

Najvažniji susret i svakako najzanimljiviji odigran je u Leverkusenu gdje je Bayer dočekao Bayern iz Minhena. Iako su domaći bolje u šli u susret i poveli s 1:0 golom Alarija u 10. minuti. No, nakon toga, na terenu je bila samo jedna momčad, a Bavarci su pokazali zašto su u Njemačkoj to što jesu. Najprije su se vratili u 27. minuti kad je mrežu domaćih zatresao Coman da bi do poluvremena s još dva gola, Goretzke u 42. i Gnabryja u 45+1 otišli na velikih 1:3.

Kao što smo na poluvremenu i najavili to nije bilo to. Bayern je nastavio stiskati i u 66. minuti u striejlce se po 30. put obve sezone upisao Lewandowski na 20. asistenciju čudesnog Mullera ove sezone. Time je izjednačio rekord Bundeslige. Čast Bayeru donekle je spasio mladi 17-godišnji Florian Wirtz koji je svojim prvim golom u Bundesligi smanjio na 2:4. Ako ne Bayeru, barem će njemu ovaj derbi protiv velikana ostati u sjećanju.

Naš Ivan Perišić ušao je za Bavarce u 66. minuti umjesto Comana.

Bayern je tako pobjegao Borussiji, uoči njihove utakmice protiv Herthe u 18:30, na čak 10 bodova i upisao svoj 70. ove sezone.

Za sada ovo izgleda kao još jedno kolo gostiju u Bundesligi jer je Mainz slaio protiv Frankfura u gostima s 0:2, dok su Hoffenheim kod Fortune (2:2) i Paderborn kod Leipziga (1:1) izvukli po bod.

Inače, u dresu Hoffenheima igrao je i Andrej Kramarić, doduše tek od 71. minute kad je zamijenio Dabbura.