Bayern okrenuo i uništio Bayer do poluvremena

Bundesliga 6. lip 202016:15 > 16:22
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Bayern iz Minhena krupnim koracima gazi prema naslovu prvaka

Na poluvremenu velikog derbija njemačkog nogometa između Bayer Leverkusena i Bayerna možemo malo zasluženo predahnuti jer je nogomet fascinantan.

Pregršt prilika i čak četiri pogotka pokazuju kakva se prva dionica odigrala u Leverkusenu.

Domaćini su fantastično počeli i vrlo rano golom Alaria Bayer je stigao u vodstvo. Međutim, sastav iz Minhena kao da se tada probudio. Izrazito visokim presingom potpuno su izbezumili Apotekare i uslijedio je veliki preokret. Najprije je u 27. minuti poravnao Coman, da bi bolju igru Bayern kapitalizirao i potpuno urušio moral Apotekara u samoj završnici poluvremena. Goretzka je zabio za 1:2 u 42. minuti, a Gnabry, koji je u 44. promašio ‘mrtvu’ šansu, u prvoj minuti sudačkog dodatka ipak je povisio na golemih 1:3.

Bayern u sjajnoj situaciji, ali s obzirom na igru, za očekivati je da bi mogli vidjeti još dosta golova u ovom vrhunskom dvoboju.