Zvijezda Borussije kažnjena zbog – frizure

Bundesliga 5. lip 202018:10 > 18:12
Mike Hewitt, Getty Images

Dvojicu igrača Borussije Dortmund, 20-godišnji Englez Jadon Sancho i 24-godišnji Švicarac Manuel Akanji, kažnjeni su novčano zbog higijenskih mjera propisanih za sve klubove Bundeslige, objavila je u petak Njemačka nogometna liga (DFL).

Mladi nogometaši su poželjeli nove frizure, ali su zaboravili na stroge zaštitne mjere koje ne dopuštaju kućne posjete frizera i njihov rad bez zaštitne maske, što je oboje vidljivo na fotografijama koje je dvojac objavio na društvenim mrežama.

Povezano

“Kućni posjet frizera očigledno je kršenje generalnog higijenskog standarda za zaštitu od infekcije, a dodatno se radi i o kršenju medicinskog i organizacijskog koncepta koji je izradila radna skupina DFL-a”, stoji u pripćenju o kazni, čija visina nije obznanjena.

Igrači se u roku od pet dana mogu žaliti.

Na postupak dvojice igrača kritički se osvrnuo i sportski direktor ‘crno-žutih’ Michael Zorc.

“Vrlo otvoreno smo razgovarali s igračima i jasno im dali do znanja kako se trebaju ponašati. Razgovarali smo i s frizerom. Nije mi jasno zašto su, uz sve ostalo, morali i fotografirati”, izjavio je Zorc.