Može se i bez Haalanda, Sanchov hat-trick u Paderbornu

Bundesliga 31. svi 202019:55 > 20:03
(Photo by Lars Baron/Getty Images)

Danas su odigrane dvije utakmice 29. kola njemačke Bundeslige

Nogometaši Borussije Dortmund isprali su gorak okus nakon prošlotjednog poraza kod kuće. Žrtva je bio Paderborn, kojeg su crno-žuti svladali sa čak 6:1 u gostima.

I to bez Norvežanina Haalanda koji ima problema s koljenom, a u prvi plan izbio je mladi Englez Jadon Sancho.

Prvo poluvrijeme mreže su mirovale, Borussija je bilo nešto konkretnija u prvom dijelu, ali golova nije bilo. A onda u drugom prava rapsodija pogodaka. Prvo je Hazard zabio u 54., a tri minute kasnije zabio je Sancho. Kakvu takvu nadu domaćinima u 72. minuti donio je Hunemeier golom iz kaznenog udarca.

A onda u dvadesetak minuta nogometaši Paderborna dobili su još četiri komada. Redom su zabijali Sancho, Hakimi, Schmelzer, te opet Sancho koji je upisao hat-trick.

Ranije su u Moenchengladbachu dvoboj odigrali Borussia i berlinski Union. Domaćini su bili bolji od momčadi iz Berlina 4:1, a dva pogotka za Borussiju zabio je Marcus Thuram.